TARTU LINNA MEISTRIVÕISTLUSED RANNAVÕRKPALLIS

1.EESMÄRK JA ÜLESANNE

Võistlused viiakse läbi selgitamaks 2020.a. Tartu meistrid naiste ja meeste rannavõrkpallis.

 

2.VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE AEG JA KOHT

Naiste meistrivõistlused toimuvad 4.augustil 2020.a, meeste meistrivõistlused 5.augustil 2020.a Tartu Rannakeskuses. Võistluste algus mõlemal päeval on kell 16.00.

 

3.REGISTREERIMINE

Registreerimine võistlusteks eelregistreerimise teel Rannakeskuse koduleheküljel (www.rannakeskus.ee) või kohapeal. Osavõtumaks 10.- eurot võistkonna kohta tasutakse enne algust korraldajatele võistluspaigas. Kõik võistkonnad peavad oma kohalolekust teatama võistluste peakohtunikule hiljemalt kella 15.45-ks.

 

4.OSAVÕTJAD

Võistkondade suurus on 2 mängijat. Varumängijaid võistkondades ei ole. Võistlustest osavõtt on vabatahtlik ja omal vastutusel. Võistlejad vastutavad ise, et nad on iseseisvalt läbinud eelneva tervisekontrolli. Soovituslik on omada tervisekindlustust. Võistkonnakaaslastel on soovituslikult ühtne (sama värv, sama lõige) võistlusvorm.

 

5.VÕISTLUSTE SÜSTEEM

Mängitakse rahvusvaheliste rannavõrkpalli määruste järgi süsteemis “parem kolmest geimist”. Võistluste korraldaja võib kasutada ühte kahest mänguformaadist: kaks esimest geimi 21 punktini ja kolmas geim 15 punktini või kõik geimid 15 punktini.

Sõltuvalt osalejate arvust võib turniirisüsteemi valikul kasutada ühte kahest formaadist.

1) Alagrupisüsteem, millele järgnevad ühe miinuse süsteemis kohamängud. Alagrupisüsteemi puhul peab järgima, et alagrupist pääseb kohamängudele vähemalt 2 võistkonda. Alagrupisüsteemi puhul võib kasutada formaati, kus kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi või rahvusvahelistel turniiridel kasutusel olevat „modifitseeritud alagrupisüsteemi“. Modifitseeritud alagrupisüsteemi saab kasutada neljaste alagruppide puhul. Esmalt mängivad omavahel esimese ja neljanda ning teise ja kolmanda asetusega võistkonnad. Seejärel kohtuvad omavahel avaringi võitjad ja avaringi kaotajad. Kaks mängu võitnud võistkond on alagrupi võitja, kaks mängu kaotanud võistkond lõpetab alagrupi neljanda kohaga. Alagrupi teise ja kolmanda koha määrab ühe võidu ja ühe kaotuse saanud võistkondade omavaheline mäng. Juhul, kui võistkonnad omavahel ei mänginud, siis saavutab turniiritabelis kõrgema koha võistkond, kellel on parem võidetud ja kaotatud punktide suhe. Võrdse punktide suhte korral määrab paremuse kõrgem asetus alagrupis. Alagruppidesse paigutamine toimub „ussi“ süsteemis.

2) Kahe miinuse süsteem.

 

6.MEISTRITE SELGITAMINE JA AUTASUSTAMINE

Võistluste võitja saab nimetuse Tartu 2020.a. meister rannavõrkpallis. Kolme parimat võistkonda autasustatakse diplomite, medalite ja auhindadega.

 

7.KOHTUNIKUD

Iga osalev võistkond peab vajadusel täitma kohtuniku ülesandeid, mängu kohtuniku määrab võistluste korraldaja. Alates poolfinaalidest tagab kohtuniku korraldaja.

 

8.VÕISTLUSTE KORRALDAMINE

Võistluste läbiviimise eest vastutab MTÜ Rannavolle. Võistlust toetavad Tartu linn, Nõo Lihavürst, A le Coq ja Jungent.