TUTVUSTUS

Tartu Rannakeskus (Väike-Turu 7) asub otse Tartu südames, Aura Veeskeskuse, Ahhaa teaduskeskuse ja Zeppelini kaubanduskeskuse vahelisel muruplatsil. Tartu Bussijaam on kolmeminutilise jalutuskäigu kaugusel, Emajõgi kiviviske kaugusel.

 

Rannakeskuses saab harrastada erinevaid liivaga seotud spordialasid, treenida ja korraldada võistlusi. Lisaks sportimisele on võimalik pidada laste sünnipäevapidusid või organiseerida firma spordipäevi. Sõelutud liivakihi paksuseks on 40 sentimeetrit, mis tagab mõnusa rannatunde.

 

Keskuses asub 4 rannavõrkpalli või 4 rannatennise väljakut, soovi korral saab mängida rannaindiacat või rannasulgpalli. Väljakud on piiratud kõrge aia ja piirdevõrguga ning eraldatud vahekardinatega, et pallid ei segaks tegutsemist kõrvaloleval väljakul. Võrkpalliväljakud saab teisaldada üheks rannajalgpalli väljakuks. Väljakuid silutakse, hooldatakse ja kaevatakse regulaarselt läbi tagamaks kvaliteetset liivapinda treenimiseks või võistlemiseks.

 

Riideid vahetada ja pesta saab Turu spordihoones (Turu 8), mis asub 200 meetri kaugusel Rannakeskusest. Soovi korral on võimalik end jahutada Emajões. Mitmepäevaste treeninglaagrite või võistluste korral pakub soodsat majutust Tamme Hostel.

 

Pealtvaatajatele on keskuses 2 tribüüni, mis mahutavad kokku ligikaudu 200 inimest. Lisaks on keskuses lastenurk, kus lapsed saavad mängida palli, sõita alla väikesest liumäest või lustida lihtsalt suures liivakastis mänguasjadega.