VALMIMINE

Tartu Rannakeskuse loomise idee tekkis 2015.aasta sügisel. Peamiseks põhjuseks on vähesed võimalused tegeleda liival harrastatavate spordialadega Eesti suuruselt teises linnas, samuti olemasolevate liivaväljakute küsitav kvaliteet. Kui selgus Tartu enimkasutatud Pepleri liivaväljakute sulgemine 2016.a suvel lasteaia ehituseks, siis oli Tartusse vaja uut rannaspordikeskust!

 

Käesolevaks hetkeks on Tartu kujunenud sisuliselt Eesti rannavõrkpalli lipulaevaks, siin treenivad nii parimad Eesti rannavõrkpallurid kui ka valdav enamus rannavõrkpalli noorte koondiseid. Rannatennise harrastajate ring jaguneb suurematest linnadest Tartu, Viljandi ja Pärnu vahel. Samuti ei ole Eesti suuruselt teisel linnal enda rannajalgpalli esindust, sest puudusid korralikud treeningtingimused.

 

Tartu Rannakeskuse ehitamist alustati 2016.a mai lõpus. Ideaalse asukohaga maatüki kasutusõigusega toetab meid spordisõbralik Nordecon. Tartu ümbruse parima liiva andis meile Ropka Liiv. Pesemise ja riietevahetusega aitab sihtasutus Tartu Sport.