TARTUMAA MEISTRIVÕISTLUSED RANNAVÕRKPALLIS 2024

  1. VÕISTLUSTE EESMÄRK ja OSAVÕTJAD

Võistlused viiakse läbi rannavõrkpalli populariseerimiseks ning Tartumaa 2024.a parimate rannavõrkpalli võistkondade väljaselgitamiseks. Osalema on oodatud Tartumaa omavalitsuste ja Tartu linna võistkonnad ning nende territooriumil tegutsevad klubid, koolid, firmad ja sõpruskonnad. Võistlused toimuvad naistele, meestele ning segapaaridele (üks naine ja üks mees). Turniiridel võivad osaleda kõik rannavõrkpalli huvilised sõltumata sportlikust tasemest, osavõtjate piirarvu ei ole.

  1. VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE AEG, KOHT ja REGISTREERIMINE

Tartumaa meistrivõistlused rannavõrkpallis toimuvad 6.-8.augustil 2024.aastal. Meeste turniir 6.augustil, naiste turniir 7.augustil ja segapaaride turniir 8.augustil. Kõik mängud peetakse Tartu Rannakeskuses (Ihaste tee 7), võistluste algus kõikidel päevadel on kell 16.00. Võistlejad peavad olema võistluspaigas hiljemalt kell 15.45. Põhjendatud hilinemisest tuleb korraldajat varakult teavitada, et saaks vajadusel teha muudatusi turniiri ajakavas. Võistlustest osavõtuks saab registreeruda kodulehel www.rannakeskus.ee või võistluspäeval võistluspaigas hiljemalt kell 15.45. Võistluspaigas kohapeal tuleb tasuda osavõtumaks 20 eurot võistkonna eest.

  1. VÕISTLUSTE SÜSTEEM ja AUTASUSTAMINE

Mängitakse rahvusvaheliste rannavõrkpalli määruste järgi süsteemis “parem kolmest geimist”, kas kahe miinuse süsteemis või alagruppidega, millele järgnevad sõelmängud. Paremusjärjestus alagruppides määratakse järgnevalt:

  1. Üldpunktide summa, iga võit annab 2 punkti, kaotus 1 punkti ja loobumine 0 punkti.
  2. Võidetud ja kaotatud punktide suhe kõikides mängudes.
  3. Võidetud ja kaotatud punktide suhe omavahelistes mängudes (kolme või enama võistkonna puhul).
  4. Omavaheline mäng (kahe võistkonna puhul).

Võistluste korraldaja võib kasutada kahte mänguformaati: kaks esimest geimi 21 punktini ja kolmas geim 15 punktini või kõik geimid 15 punktini. Erandina on segapaaride võistlustel meesmängijatel keelatud blokeerida naiste ründelööki, mille blokeerimine või blokeerimise katse annab punkti ja pallinguõiguse vastasvõistkonnale. Kolme parimat naiskonda, meeskonda ja segapaaride võistkonda ja autasustatakse diplomite, medalite ja esemeliste auhindadega.

  1. VÕISTLUSTE KORRALDAMINE ja KOHTUNIKUD

Võistluste läbiviimise eest vastutab MTÜ Rannavolle. Iga osalev võistkond peab vajadusel täitma kohtuniku ülesandeid, mängude kohtunikud määrab võistluste korraldaja.